Jeste li raspoloženi za napetu špijunsku akciju, mračnu stranu ljudske psihe ili inspirativne uvide o životu? Ovo su tri knjige koje ostavljaju trag – triler koji se čita u jednom dahu, priče o stvarnim zločinima i vodič za one koji žele život proživjeti, a ne samo preživjeti.
Terry Hayes, majstor špijunskih trilera, vraća se s romanom Godina skakavca, u kojem bivši agent CIA-e pokušava nadmudriti neprijatelja spremnog na globalno uništenje. S druge strane, Katia Kozina i Filip Georgiev-Štimec vode nas kroz najsurovije umove kriminalnog svijeta u knjizi Profil zla, nastaloj iz popularnog podcasta Mjesto zločina. A ako umjesto zločina želite otkriti kako nadživjeti životne izazove, Kenan Crnkić nudi odgovore u svojoj novoj knjizi Nadživjeti život, koja vas vodi prema dubljem razumijevanju sreće i uspjeha.
Godina skakavca
Terry Hayes
Kaneu pravila ništa ne znače. Kao špijun CIA-e specijaliziran je za misije na područjima s ograničenim pristupom. Zadatak mu je ući, obaviti sve što je potrebno, i izaći – kako god zna i umije.
No, neka su mjesta preopasna, čak i za čovjeka s Kaneovim iskustvom. Granica između Pakistana, Irana i Afganistana upravo je takvo mjesto. Ondje gdje je nasilje jedini način preživljavanja, sve što je Kane dosad naučio bit će stavljeno na kocku.
Njegov zadatak je izbaviti čovjeka s ključnim informacijama za sigurnost Zapada. Ali, umjesto toga, susreće protivnika koji će svijet dovesti na rub uništenja. Zastrašujućeg, pametnog, okrutnog čovjeka s krvlju na rukama i osvetom u srcu.
Ovaj gotovo filmski špijunski triler uvući će vas u zastrašujuću mrežu međunarodnih intriga i iznenaditi vas svojim krajem.
Godina skakavca drugi je Hayesov roman. Njegov prvijenac Ja sam hodočasnik preveden je na brojne jezike i postao je međunarodna uspješnica. Sa ženom i obitelji živi u Lisabonu
Potpuno napeto i elegantno napisano – definitivno vrijedno čekanja.
Observer
O autoru:
TERRY HAYES radio je kao novinar istražitelj, politički analitičar, dopisnik i kolumnist. Rodio se u Velikoj Britaniji, a živio i radio u Australiji, Los Angelesu i New Yorku. Radio je kao uspješan scenarist za filmove Cestovni ratnik/Pobješnjeli Max 2, Opasno more, koji je lansirao Nicole Kidman u međunarodne filmske vode, Pobješnjeli Max 3/Thunderdome, Otkupnina s Melom Gibsonom, Iz pakla s Johnnyjem Deppom i niza televizijskih filmova i mini-serija. Dvama ostvarenjima osvojio je nominaciju za televizijsku nagradu Emmy za međunarodnu produkciju i dosad je sveukupno nagrađen s više od dvadeset filmskih i televizijskih nagrada.
Profil zla
Katia Kozina i Filip Georgiev-Štimec
Dobro došli na mjesto zločina! Vežite se, zaranjamo u mračnu stranu ljudske prirode.
U profilima nekih od najgorih serijskih ubojica dvadesetog stoljeća – od jedinog ubojice koji snima audioknjige, Eda Kempera, preko Australca hrvatskih korijena kojeg se rado odričemo, Ivana Milata, do Freda i Rose West, čiju ljubavnu priču nitko ne bi poželio – tvorci prvog hrvatskog true crime podcasta Mjesto zločina, Tia i Filip, istražit će kako se točno sadi sjeme zla i što je sve potrebno da ono nikne. Naš detektivski dvojac zavirit će u samo dno nekih od najgorih umova suvremene povijesti i na svjetlo iznijeti istinu kojoj je teško, ali ključno, pogledati u oči.
Uz dozu crnog humora i nezamislivih zločina, prva knjiga prvog hrvatskog true crime dvojca nezaobilazan je vodič za sve koji se žele suočiti s najmračnijim aspektima ljudske prirode – i preživjeti.
Pripremite se za red suza, red smijeha i red nezamislivih grijeha, pa zavirite između korica prve hrvatske knjige s Mjesta zločina.
O autorima:
Katia Kozina, rođena 19. 9. 1989. u Dubrovniku. Nakon gimnazije odlazi u Los Angeles studirati glumu. U dvadesetima mijenja struku i odlazi u Manchester studirati Music Business. Nakon završenog studija radi u struci te jedno vrijeme živi u Londonu. U kasnoj 2019. odlučuje se vratiti u Hrvatsku i nastaviti život u Zagrebu. Nakon prvog vala covida započinje Mjesto Zločina, prvi hrvatski true crime podcast.
Filip Georgiev-Štimec rođen je 1992. u Zagrebu. 2019. godine diplomirao je na studiju arhitekture i urbanizma u Zagrebu. Uz posao sudjeluje u brojnim kreativnim projektima, a Mjestom zločina očarao je sve zaljubljenike u true crime.
Marin Remić zagrebački je urbani umjetnik, tetovirer i ilustrator koji se ističe po svom radu na brojnim fanzinima i underground stripovima zagrebačke ilustratorske scene.
Nadživjeti život
Kenan Crnkić
Nadživjeti život inspirativni je završetak trilogije Život – Sreća – Uspjeh, pisan jednostavnim stilom koji nadahnjuje i potiče na razmišljanje. Kroz jasne i duboke uvide u ključna životna pitanja, ova knjiga otkriva snagu oprosta, važnost provjere i pouzdanja te zašto je istinska sigurnost u nesigurnosti.
Kako se suočiti s razočaranjima, razlikovati cijenu od prave vrijednosti, donositi mudre odluke i ulagati u ono što donosi najveći povrat? Kako se nositi s izazovima, razlikovati istinsko dobro od zla, donositi mudre odluke i pronaći smisao u promjenama? Naučite prepoznati prave vrijednosti, upravljati odnosima te razumjeti zašto je najveća snaga u onome što darujemo drugima.
Namijenjena onima koji žele postati autori vlastitog života, ova knjiga vodi vas na put istinskih velikana, prema životu koji nadilazi prolaznost.
Budi autor, a ne tek puki čitatelj knjige svoga života. I neka tvoj život bude najljepša priča ikada ispričana…
O autoru:
Dr. Kenan Crnkić autor je međunarodnih bestselera o uspjehu (7 tajni uspjeha), sreći (Pazi kojeg vuka hraniš) i životu (Nadživjeti život) prevedenih na više svjetskih jezika. Doktor ekonomije, sveučilišni profesor i uspješan poslovni čovjek, Crnkić je dobitnik niza međunarodnih priznanja i nagrada, a njegove objave putem društvenih mreža prati više stotina tisuća ljudi iz različitih dijelova svijeta.